Powered by Smartsupp >

MARCO GAME - Blog - Najlepsze pomysły na udekorowanie pokoju dla gracza komputerowego

pokoj-gracza-duze-biurko.

Najlepsze pomysły na udekorowanie pokoju dla gracza komputerowego

Najlepsze pomysły na udekorowanie pokoju dla gracza komputerowego

Pokój dla gracza nie musi być jaskinią dla nastolatków. Dzięki tym wskazówkom uzyskasz przyjemne i funkcjonalne środowisko, w którym będziesz mógł cieszyć się najlepszymi wydaniami chwili.

 

W przeszłości nierzadko zdarzało się, że komputer lub konsola stały w kącie sypialni bez żadnej dekoracji. W rzeczywistości była to najczęstsza rzecz, jaką można było zrobić z tymi starymi beżowymi pudełkami bez osobowości i zawsze myślącymi z utylitarnego punktu widzenia. Bez większych ustępstw na rzecz estetyki, nie wydawało się właściwe, aby rozpieszczać środowisko gry poza wstawieniem kilku głośników i, jeśli w ogóle, większego monitora. Ale czasy się zmieniły.

 

Pasja do gier przeniosła się poza ekran, aby stworzyć własne trendy w dekoracji i stylizacji, promując środowiska z dynamicznym oświetleniem i efektownymi urządzeniami peryferyjnymi, które przyczyniają się do stworzenia bardziej osobistej przestrzeni. Jest to estetyka i atmosfera doceniana przez wielu użytkowników, którzy chcą oderwać się na kilka chwil od codzicennych trosk i zagłębić się w ulubione gry.

 

Jak można osiągnąć taką estetykę i jakie elementy się do niej nadają? Na przykład, jeśli chcesz udekorować z żółtym można uzyskać znacznie cieplejszą atmosferę poprzez oświetlenie lub różnych elementów, a może wolisz chłodniejszą atmosferę z niebieskimi kolorami, to może być kwestia gustu.

Biurko gamingowe- aboslutny must have!

Chcesz pójść o krok dalej? Zastanów się nad wymianą biurka na specjalne biurko do gier. Modele te mają ergonomiczne projekty z odpowiedniej wysokości i są wykonane z materiałów o wysokiej wytrzymałości, aby lepiej wytrzymać uderzenia i zadrapania, które mogą wystąpić podczas gry cyfrowej.

Biurko do grania to absolutna podstawa i serce każdego gaming roomu. To od niego zaczyna się budować cały set-up gracza. Z reguły wybierane kolory biurek przez graczy: to białe albo czarne. Te kolory idealnie podkreślają sprzęt gamingowy oraz systemy ledowe. Idealne wysokość biurka to 75cm. Wtedy możemy zachować prostą postawę ciała. Ważne jest też aby łokcie były oparte o biurko. Biurka gamingowe, świetnie wpisują się również w klimaty biurowe, ze względu na ich komfort użytkowania i wytrzymałość. Z pewnością są to uniwersalne meble, które potrafią odświeżyć design każego pomieszczenia. Blat o grubości 18mm w zupełności starczy na długie lata. Nasze biurka produkowane są z pełnej płyty wiórowej, dzięki temu mamy pewność że posłużą na dziesięciolecia. Nogi wykonywane są zawsze ze stali, dzięki temu mamy pewność odnośnie stabilności biurka.

Ostatnim hitem są biurka narożne, które potrafią zagospodarować przestrzeń zarówno gamingowa jak i biurową. Oraz podzielić biurko na strefy. Spora powierzchnia roboczo-gamingowa- czyż nie brzmi to idealnie?

Jako producent biurek bez problemu zrobimy dla Was również biurko pod wymiar! 🙂

 

Oświetlenie do pomieszczeń dla graczy i ustawienia.

 

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech estetyki graczy są programowalne systemy oświetlenia. Zastosowanie lamp i pasków RGB pozwala na generowanie milionów różnych odcieni, czasami w sposób reagujący na zawartość ekranu, tworząc znacznie bardziej wciągające środowisko. Na przykład, eksplozja spowoduje, że światła na pudełku lub z tyłu monitora będą rzucały pomarańczowe światło na ścianę, podczas gdy trawa na boisku piłkarskim będzie wydawała się rozprzestrzeniać po całym pomieszczeniu.

 

Zastosowanie oświetlenia diagonalnego, bo tak nazywa się ta technika, daje również możliwość odpoczynku oczom podczas gry w ciemności i fałszywie wzmacnia poczucie kontrastu. Można to osiągnąć poprzez zastosowanie urządzeń peryferyjnych z własnym oświetleniem LED do biurka lub poprzez zastosowanie inteligentnych lamp.

 

Gracze PC mają również możliwość personalizacji swoich wież poprzez zastosowanie zestawów oświetleniowych LED oraz wentylatorów z bardzo efektownie wyglądającymi kolorowymi wirami. Są one bardzo tanie, a ich instalacja może być procesem edukacyjnym. 

 

Monitory komputerowe bezramkowe z podświetleniem RGB.

 

Monitor jest jednym z tych elementów stricte funkcjonalnych, które jednak mogą również pójść na ustępstwa w kwestii designu. Ostatnio modele do gier nie tylko posiadają systemy podświetlenia LED na podstawie i z tyłu. Ale również zostały wyposażone w wyjątkowo wąskie ramki, dzięki czemu można umieścić kilka obok siebie. Możliwe jest również znalezienie stromych krzywizn, aby zapewnić wciągającą przestrzeń do gier, nawet jeśli nie masz pokoju do gier. 

 

Fotel do gier w pokoju gracza jest koniecznością.

 

Każdy dbający o zdrowie gracz powinien używać dobrego fotelu do gier. W salonie jest to dość łatwe, ponieważ wygoda sofy jest gwarantowana. Ale jeśli szukasz dodatkowego akcentu w pokoju z komputerem, fotel do gier jest bezpiecznym wyborem. Wygodniejsze i bardziej anatomiczne niż wiele krzeseł biurowych, mają również inną estetykę niż pozostałe.

 

Fotele gamingowe charakteryzują się wzornictwem inspirowanym fotelami wyścigowymi samochodów sportowych, ze zintegrowanymi zagłówkami i dużymi podparciami lędźwiowymi dla dodatkowego wsparcia. Są one atrakcyjne wizualnie, tak, ale również odpowiednie do utrzymania dobrej postawy podczas gry. I choć mogą wyglądać na bardzo duże, w rzeczywistości zajmują mniej więcej tyle samo miejsca, co inne.

 

Bardzo duże podkładki pod mysz, słuchawki — niezbędne akcesoria w pokoju gracza.

 

Liczba akcesoriów do gier na rynku jest naprawdę przytłaczająca. Jeśli do niedawna nie było prawie żadnej estetycznej różnicy. Między zwykłym zestawem słuchawkowym a zestawem do gier. Teraz możemy znaleźć o wiele bardziej ergonomiczne projekty, aby spędzić godziny i godziny na walce. To samo dotyczy myszy, które mogą być wyposażone w programowalne podświetlenie RGB. Dostępne są nawet bardzo duże podkładki pod myszy, które pokrywają całe biurko.

 

O ile na pierwszy rzut oka są to urządzenia stricte funkcjonalne, o tyle modele z wyższej półki są warte pokazania. Ich zestawy słuchawkowe i myszy rzadko są chowane w kącie po zakończeniu gry. 

 

Chcesz uniknąć uciążliwego hałasu? Izoluj swój pokój w inteligentny sposób.

 Nasza ostatnia wskazówka dotyczy dekoracji, tak, ale chodzi również o funkcjonalność. Materiały takie jak papier i tektura są bardzo dobrymi izolatorami i pochłaniaczami. Więc jeśli nie bawimy się sami, mogą one pomóc w zmniejszeniu ilości dźwięków wydostających się do innych pomieszczeń. Jeszcze bardziej interesująca jest ich rola w eliminowaniu echa. Wszystko, co umieścisz na ścianach. Pomoże rozbić fale dźwiękowe, więc dźwięk z gier wideo zawsze będzie czystszy i mniej pogłosowy niż w pustym pokoju. 

Zainspiruj się stanowiskami naszych klientów!