Powered by Smartsupp >

MARCO GAME - Blog - Jakie biurko wybrać do pokoju nastolatka?

Jakie biurko wybrać do pokoju nastolatka?

Jakie biurko wybrać do pokoju nastolatka?

Jakie biurko wybrać do pokoju nastolatka? Dowiedz się już teraz.

 

Dzieci szybko rosną i nim rodzic się spostrzeże, latorośl ze małego słodkiego bobasa zmienia się w nastolatka, który głośno sygnalizuje swoje potrzeby. Dlatego nie dziwi fakt, że w życiu każdego rodzica nadchodzi czas, kiedy z ust dziecka usłyszą „mamo, muszę zmienić biurko, bo tamto jest już za małe i niewygodne”. Zakup biurka wydaje się sprawą banalnie prostą, jednak istnieje szereg parametrów, na które należy zwrócić uwagę, wybierając biurko młodzieżowe.

Design jest ważny

Wygląd biurka jest dla młodego człowieka niezmiernie ważny, przecież do swojego pokoju będzie zapraszał kolegów. Właśnie dlatego najlepszą decyzją jest zaproponowanie nastolatkowi na wspólnych zakupów. Gusta rodziców i dziecka mogą się diametralnie różnić, również nie o wszystkich potrzebach dziecka pomyśli mama lub tata. To ono samo najlepiej będzie wiedziało, jakiego biurka potrzebuje. Podpowiadamy, że najmodniejsze od kilku sezonów są biurka w kolorze białym i czarnym, ponieważ te właśnie barwy kojarzą się z nowoczesnym wystrojem, ponadto są uniwersalne i będą pasować do każdej aranżacji.

Z szafką, nadstawką, czy minimalistyczne?

Wysprzątany i pełen ładu pokój nastolatka to rzadkość, wiedzą o tym wszyscy rodzice. Dlatego dobrym pomysłem będzie zakup biurka, które zagwarantuje dodatkową przestrzeń do przechowywania książek, zeszytów i przyborów szkolnych. Wiele zależy tutaj od ilości miejsca w pokoju nastolatka. Jeśli pokój jest duży, z powodzeniem można zdecydować się na zakup przestronnego biurka z szerokim blatem i dwiema bocznymi szafkami z szufladami. Jeśli jednak ilość miejsca jest bardzo ograniczona, świetnym pomysłem będzie biurko z nadstawką umieszczoną na blacie. W nadstawce znajdują się półki i szafki umożliwiające utrzymanie porządku na blacie roboczym. Pamiętajmy, że jeśli kupujemy biurko niewielkich rozmiarów, bez przestrzeni do przechowywania artykułów szkolnych, powinniśmy zagwarantować ją w inny sposób.

Solidne, czyli jakie?

Biurko powinno być solidne i wykonane z najwyższej jakości materiałów, wtedy posłuży dłużej i będzie odporne na uszkodzenia mechaniczne. Stabilność konstrukcji jest kolejną ważną rzeczą, dlatego warto zwrócić uwagę, czy biurko posiada panel wzmacniający z tyłu. Czy nie chwieje się przy poruszaniu nim na boki. Solidne biurko może być wykonane z każdego rodzaju materiału — metalu, drewna, płyty MDF, a nawet tworzywa, ponieważ największą rolę gra tu porządna konstrukcja z odpowiednimi wzmocnieniami.

Ergonomia – rozmiar biurka ma znaczenie

Nastolatek, oprócz miejsca do nauki, potrzebuje również pokoju czyli przestrzeni do rozwoju i relaksu. Współczesna młodzież korzysta z wielu urządzeń takich jak laptop, smartfon, tablet, czy konsola do gier. Biurko powinno gwarantować tyle miejsca, aby nastolatek mógł swobodnie korzystać ze wszystkich potrzebnych mu sprzętów. Po umieszczeniu laptopa lub klawiatury powinno zostać jeszcze sporo blatu roboczego, aby użytkownik miał miejsce do czytania lub pisania. Przy biurku młodzież spędza naprawę dużo czasu. Dlatego ważne jest, aby biurko wymuszało właściwą postawę podczas siedzenia na fotelu lub krześle. Przykładowo optymalna wysokość biurka młodzieżowego dla młodego człowieka mierzącego 170 cm powinna wynosić od 72 do 75 cm. W dobie nowinek technologicznych możemy spotkać biurka, które „rosną” wraz z dzieckiem. Patent polega na tym, że wysokość blatu jest regulowana mechanicznie lub elektrycznie. To doskonale rozwiązanie, ponieważ dzieci szybko rosną i może się okazać. Że za rok lub dwa biurko okaże się za niskie.