Strona Główna > Blog > Biurko dla youtubera

biurko dla youtubera

Biurko dla youtubera

Biurko dla youtubera

Bycie YouTuberem to stosunkowo nowe hobby – a dla niektórych zawód – zwłaszcza w Polsce. Nie znaczy to jednak, że nie istnieją żadne porady dotyczące zostania YouTuberem i zyskania popularności. Kreatywność i inwencję twórczą pozostawiamy Tobie. Ze swojej strony oferujemy pomoc w stworzeniu idealnego stanowiska do nagrywania filmów. A do tego potrzebne jest odpowiednie biurko gamingowe, najlepiej biurko komputerowe na wymiar.

Biurka gamingowe na wymiar lepsze od standardowych?

Nie bez powodu popularni YouTuberzy wybierają biurka gamingowe na zamówienie. W ten sposób zyskują meble o niestandardowych wymiarach – z dodatkową powierzchnią roboczą. Poza obszernym monitorem, nierzadko dwoma, potrzebują miejsca na statyw z kamerą, lampę (nie zawsze mieści się na podłodze) i dodatkowe akcesoria: mikrofon zewnętrzny, tablet z planem nagrania, telefon.

Biurko komputerowe na wymiar zapewnia też miejsce na przedmioty pokazywane w filmach. Podczas recenzji kosmetyków będą to kosmetyki, podczas blind testów – produkty spożywcze, podczas omawiania filmów i gier – pudełka z filmami i grami, i tak dalej. Przeciętny użytkownik nie wyobraża sobie, o jak wiele szczegółów musi zadbać YouTuber, by wypuścić choćby kilkuminutowy materiał. Biurka komputerowe pełnią tu podstawową funkcję.

Zobacz podstawowe biurko gamingowe dla YouTubera MARCO CLASSIC

Biurka gamingowe na zamówienie – z jakimi udogodnieniami?

Polecamy YouTuberom biurko gamingowe również z tego powodu, że w przeciwieństwie do standardowego mebla ma liczne udogodnienia podnoszące funkcjonalność. Doskonały przykład to panel z gniazdami wpuszczany w blat. W poprzednim podpunkcie ukazaliśmy, jak wiele elektronicznego sprzętu zewnętrznego musi mieć YouTuber. A przecież każde z urządzeń wymaga uzupełniania energii lub podłączenia do komputera. Biurka komputerowe na zamówienie ze złączami USB i gniazdami 230 V umożliwiają wygodne podpięcie do prądu kamery, mikrofonu, tabletu, telefonu… czego tylko chcesz.

Biurko gamingowe może mieć również wyprofilowany blat (jesteś bliżej kamery i masz lepszy dostęp do rozłożonych na blacie produktów) oraz przepust na przewody elektryczne (a tych na pewno podczas pracy nie zabraknie!).

Zobacz rozbudowane biurko gamingowe dla YouTubera MARCO GAME PRO SKILL

Biurka gamingowe podświetlane do nagrywania filmów na YouTube? Tak, ale…

Chociaż efektowne i budujące niepowtarzalną atmosferę, biurko gamingowe LED nie przysłuży się wszystkim YouTuberom. Jeśli kamera stoi na blacie, a Ty do niej mówisz i pokazujesz przedmioty, kolorowe światło z diod LED niekorzystnie zmieni kolorystykę na nagraniu. Ponadto naprzemienne rozbłyski i przyciemnienia mogą sprawić, że kamera będzie gubić ostrość.

Istnieje jednak wyjątkowa sytuacja, w której biurko gamingowe LED sprawdzi się doskonale. Mamy na myśli nagrywanie filmów ukazujących to, jak grasz. Popularne filmiki gamingowe najczęściej przybierają postać obrazów przechwytywanych bezpośrednio z ekranu. Możesz jednak chcieć je urozmaicić filmami ukazującymi proces twórczy. W końcu making of jest na czasie!

Dodaj komentarz